Převzato ze serveru www.inovativnivzdelavani.cz

Kalendář akcí

19. 12. 2017
úterý
17:00 - 19:00
Peďák+ Mediální výchova a otevřené vzdělávání
Skautský institut (EDUpoint Praha, Staroměstské náměstí 4, Praha 1
zavřít
Mediální výchově nikdo nevěnoval dlouho pozornost, a to dokonce ani v době, kdy se sociálními sítěmi šiřily hoaxy a zaplavila je hate speech. Až po referendu Velké Británie o vystoupení z EU a vítězství Donalda Trumpa si společnost uvědomila, že nízká mediální gramotnost může mít pro zemi nebezpečné politické důsledky. Mediální výchovu lze učit jako samostatný předmět, ale je především průřezovým tématem. Přijďte se proto dozvědět více o mediální výchově, jak se za poslední léta proměnila, zanalyzujete si článek vhodný do občanské výchovy či ZSV a zjistíte, co znamená učit mediální výchovu principem otevřeného vzdělávání. Hodinou vás provede Michal Kaderka, učitel mediální výchovy pražského Gymnázia Na Zatlance a spoluzakladatel a koordinátor Aliance otevřeného vzdělávání. Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat další zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například workshopy na téma hlasové výchovy, psychohygieny, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.
více informací
19. 12. 2017
úterý
18:00 - 21:00
Úvod do Mindfulness s Michalem Dvořákem
Svobodná škola praha, Umělecká 588/6, Holešovice, 170 00 Praha-Praha 7, Česko
zavřít
Úvod do Mindfulness Mindfulness nabízí cestu k většímu porozumění naší mysli, emocím a vlastního těla. Díky tomu máme možnost být více „nad věcí“ a mít osobní i pracovní život více ve svých rukou. Na workshopu se seznámíte s několika všímavými meditacemi, které budete schopni využívat doma. Workshop je postaven na vlastní zkušenosti. Vše si aktivně zkoušíte a poté rozebíráme v následné diskusi (po meditacích). Součástí workshopu jsou i teoretické vstupy k daným tématům, které celou diskusi zasazují do širšího rámce a poskytují potřebné informace. Cílem workshopu je:  představit co to je mindfulness a jaké jsou jeho benefity  naučit vás několik typů všímavé meditace (meditace zaměřená na dech, tělo, meditace v chůzi)  ukázat, o co se můžete při meditaci opřít, na co se můžete spolehnout  aplikace získaných dovedností a znalostí do praxe - jaký typ meditace vám nejvíce sedí; jak praktikovat mindfulness doma či v práci Délka workshopu jsou 3 hodiny Moje praxe: Vedle své již dvanáctileté praxe lektora teambuildingových a seberozvojových kurzů (Česká cesta, Prázdninová škola Lipnice) jsem absolvoval výcvik mindfulness na UMass Medical School Center for Mindfulness (Massachusetts, USA), kde v 70. letech vznikl MBSR program (Mindfulness based stress reduction program) pod vedením Jon Kabat-Zinn a Saki Santorelli. Zde jsem absolvoval 8-týdenní MBSR kurz (Rebecca Eldridge) a 8-týdenní MBSR Fundamental (Carolyn West). V rámci této školy jsem navštěvoval pravidelná setkání Mindful Eating (Dr. Judson Brewer). Dále jsem prohluboval své zkušenosti v rámci sedmidenního silent retreat (Insight meditation society, USA). Vedle toho je, mohou velkou praxí můj každodenní život, kde aktivně mindfulness využívám. Absolvoval jsem také pětiletý psychoterapeutický výcvik v systému SUR (2010 – 2015). https://www.skola21.com/
více informací
11. 1. 2018
čtvrtek
17:30 - 19:30
EDUpoint Psáry: Vzdělávání pro budoucnost
Obecní úřad Psáry, Pražská 137, Psáry
zavřít
Co by se měly dnes učit děti, aby obstály i zítra? Jaká je ta správná strategie pro měnící se svět? Existuje vůbec? Ano a vůbec není složitá. Jen je nutné si uvědomit, co se okolo nás vlastně děje a co je vlastně vzdělávání. A zejména co vzdělávání není nebo by nemělo být. Tomáš Hruda - spoluzakladatel Education Republic a otec tří dětí.
více informací
12. 1. 2018
pátek
18:00 - 21:00
Tereza Stankova - Zpev
Zpěv a emoce s Terezou Staňkovou
zavřít
Proč?
Hlas odráží naše vnitřní pocity často lépe, než naše tvář. Když jej používáme svobodně, může fungovat jako jeden z nejsilnějších ventilů vnitřních pocitů. A právě spojení emocí a hlasu bude cílem našeho setkání. Na začátku vyzkoušíme několik způsobů, jak hlas rozvolnit, jak jej pocítit více tělesně, jak využít dech, abychom se cítili svobodněji. Pak už budeme jen zpívat písně veselé i smutné.

Na čem budeme pracovat?
Jak svůj hlas rozehřát, rozeznít.
Vyzkoušíš si různé techniky uvolňování hlasu i těla.
Objevíš silný vztah emocí a hlasu.

O lektorce

Tereza Staňková
Pocházím z Liberce, kde jsem žila do svých 18 let. Pak jsem studovala v Praze KJJ zpěv a následně i skladbu. Zpěv a práce s hlasem mne provází od dětství. Učím zpěv na dvou pražských ZUŠ, soukromě, vedu pěvecký sbor Carillon a skupinu Jezinky, pro které také skládám. Stále se učím, stále nacházím nové otázky i odpovědi.
Kromě zpívání také skládám hudbu. Prvním podnětem byla potřeba zpívat své písně, nepřevzaté, autentické. Postupně jsem začala psát i pro jiné interprety a sbory. Mám ráda romské písně, židovskou hudbu, jazz, ale i lidové písně a šansony.

Co říkají účastníci?
Vždycky jsem si skvěle odpočinula a naučila jsem se, jak funguje hlas a jak se tvoří tón.
— Klára —
Dříve jsem měl velký strach zpívat. V kurzu s Terkou Staňkovou jsem postupně objevoval svůj hlas, začal si více věřit a zjistil jsem, že to se mnou není ztracené.
— Honza —

Přihláška
https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fwww.skola21.com%2Fdetail-kurzu-zpev-a-emoce&sa=D&usd=2&usg=AFQjCNGOQNFmoFgaccKEy3vrAWoJUijmYA" target="_blank">https://www.skola21.com/detail-kurzu-zpev-a-emoce
více informací
20. 1. 2018
sobota
10:00 - 17:30
Tvůj Hlas: Ridina Ahmed

zavřít
Bojíš se zpívat? Přijď. Nebojíš se zpívat? Taky přijď. Hlas používáme denně, ale co o něm vlastně víme? Hlasová dílna vytváří prostor pro sebepoznávání i pro zážitek z hudby, která vzniká i na základě překvapivě jednoduchých zadání. Proč? Pozvolným posouváním se od ticha, dýchání přes poslouchání svého hlasu, hry a cvičení účastníci dojdou často i k překvapivým informacím, které se skrze práci s hlasem můžeme dozvídat. Hlas je nástroj, který máme vždy nablízku; když zníme společně, spontánně spolu začínáme spolupracovat a vytváříme dílo založené na vzájemných vztazích. Můžeme při tom také zkoumat, jak naše znějící skupina vlastně vypadá a funguje: Jaká role nám vyhovuje více – být sólistou? Anebo spolehlivým a sloužícím článkem funkčního organismu? Potřebujeme bezpečný řád anebo nás naopak motivuje chaos a možnost vybočení ze zaběhlých pravidel? Co ti kurz může dát? Seznámíš se se svým hlasem. Zjistíš, že hlas není jen zpěv nebo mluvená řeč, ale má mnohem více možností. Vyzkoušíš si různé hlasové techniky a cvičení. (bude sranda a radost) Zjistíš, jak unikátním klíčem k sobě samému může hlas být. https://www.skola21.com/detail-kurzu-seznam-se-tvuj-hlas
více informací
6. 2. 2018
úterý
18:00 - 20:30
Nenásilná komunikace: Helena Kurzweilová
Svobodná škola praha, Umělecká 6, Holešovice, Praha, Česko
zavřít
Nenásilná komunikace - 6 setkání ke zdravějším vztahům
a blízkosti s lidmi

Pro ty, kteří chtějí častěji zažívat porozumění
a blízkost s lidmi kolem nich.
Konec zmatení ve vztazích a válkám.
Přijď prozkoumávat vlastní svět emocí a potřeb.
Ráda tě jím provedu, Helena.
Proč?
Nenásilná komunikace je cestou k porozumění hlubokým motivům lidského chování. V průběhu se budeme nořit postupně hlouběji a hlouběji do tajů komunikace. Záměrem je vytvořit bezpečné prostředí pro sdílení v uzavřené skupině, v níž s každým dalším setkáním roste vzájemná důvěra, která tolik pomáhá rozběhnout sebepoznávací proces.

Co ti kurz může dát?
Seznámíš se s principy nenásilné komunikace.
Naučíš se vědomě zacházet se svými emocemi a potřebami.
Zjistíš, co se skutečně skrývá za tím, co říkáme.
Budeš schopen/a lépe porozumět sobě i druhým.
Celkově ti kurz pomůže vytvářet zdravější vztahy.

O lektorovi – Helena Kurzweilová
Jsem kouč, lektor, facilitátor. Mám ráda tanec, pohyb, hory, vzduch a lidskou nenásilnou upřímnost. Sním o světě, v němž mají lidé jasno o své jedinečnosti a jejich cílem je proto spolupráce, ne boj. Tím, co umím, dávám této vizi život.

Cítím se jako průvodkyně světem emocí a potřeb. Fascinuje mě moudrost lidského těla a těší mě ji objevovat. Podobně velké dobrodružství pro mě představuje i naše komunikace a lidské chování vůbec. Obojí je těsně spjaté s naším emocionálním světem, tedy s naším tělem. Na cestu do vnitřní džungle si se sebou beru spolehlivé průvodce, jakými jsou Nenásilná komunikace nebo Focusing.

Na situacích z každodenního života
budeme trénovat dovednosti:
Vědomé zacházení s emocemi a potřebami
Porozumění sobě i druhým
Pozorování bez souzení
Vyjadřování se bez kritiky
Uvědomit si, co opravdu chceme
Vyjádřit jasně svá přání
Poskytnout empatii sobě i druhému
Říkat ne s klidem a bez pocitů viny a stejně tak i přijímat odmítnutí
Získat úlevu od tíživých myšlenek jejich transformací

3200 Kč později 3600 Kč
termín /// úterky 7.11., 14.11., 21.11, 28.11., 5.12., 12.12.
čas /// 6 večerů, vždy od 18 do 20.30 hod
místo /// Svobodná škola - Umělecká 6, Praha 7
lektor /// Helena Kurzweilová
cena /// 3200 Kč (platí pouze do 17.10., později 3600 Kč)

Přihlihláška:
https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fwww.skola21.com%2Fdetail-kurzu-nenasilna-komunikace&sa=D&usd=2&usg=AFQjCNG7CloqG8P6gSHVKGZmNom06MSkqw" target="_blank">https://www.skola21.com/detail-kurzu-nenasilna-komunikace
více informací
14. 2. 2018
středa
18:00 - 21:00
Důvěřovat sebe i druhým: Martin Švihla
Šmilovského 1437/8, Vinohrady, 120 00 Praha-Praha 2, Česko